Remont bez narażania domowego budżetu

Jak wiadomo, po wielu latach użytkowania zarówno nasze sprzęty jak i zajmowany przez nas lokal, ulegają zużyciu. Widoczne jest to głównie po stanie w jakim znajdują się nasze meble, ściany, podłoga czy sufit lub sprzęt z jakiego korzystamy na co dzień. Często pojawia się wówczas marzenie i cel, by przywrócić dawny stan naszemu mieszkaniu. Niestety nie zawsze budżet domowy, pozwala na realizację tego typu przedsięwzięć, które jak wiadomo są dość kosztowne. Z tego też względu warto wówczas przemyśleć, czy nie będą nam potrzebne: określony kredyt lub pożyczka na dany cel.

Pożyczki oraz kredyty mieszkaniowe lub innego rodzaju, najczęściej udzielane są przez banki. Oferty kredytowe można znaleźć głównie, w siedzibach oddziałów bankowych lub w Internecie. Niektóre z nich przychodzą do nas także pocztą – tradycyjną lub elektroniczną.

Uzyskanie kredytu wiąże się przede wszystkim z różnego rodzaju formalnościami. Przede wszystkim musimy wypełnić wniosek kredytowy. Przy okazji, musimy dowiedzieć się jakie dokumenty powinniśmy załączyć do wniosku. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu, otrzymujemy telefonicznie ostateczną decyzję bankową. Czas oczekiwania na nią jest bardzo różny. Zależy on nie tylko od wnioskowanej kwoty ale także od rodzaju kredytu o jaki się ubiegamy. Niekiedy bank może zażyczyć sobie od nas dodatkowych dokumentów, przez co czas na ostateczną decyzję może się nieznacznie wydłużyć. Drugim krokiem jaki wymagany jest by uzyskać wnioskowaną kwotę, to podpisanie umowy. Warto pamiętać by wcześniej umowa kredytowa została przez nas w miarę dokładnie przeczytana. W momencie, kiedy nie rozumiemy danych paragrafów powinniśmy dokładnie o nie dopytać. Zwróćmy też uwagę na to, czy zgadzają się takie informacje jak:

  • Nasze dane teleadresowe
  • Dane teleadresowe kredytodawcy
  • Suma kredytu
  • Ilość rat i ich kwota
  • Okres kredytowania.

Gdy wszystko wiemy, podpiszmy dokument i oczekujmy już tylko na otrzymanie pieniędzy. Wnioskowaną kwotę możemy otrzymać bezpośrednio do ręki w siedzibie kredytodawcy lub na konto bankowe. W niektórych przypadkach – gdy składamy wniosek elektroniczny lub kiedy korzystamy z usług firmy kredytodawczej a nie banku – możemy również oczekiwać na kuriera z sumą, o jaką wnioskowaliśmy.

Dodaj komentarz